FAQ


apple-iconProč je Skinny kokosový olej dražší než olej v drogerii?

Skinny kokosový olej je vyrobený nejšetrnější metodou zpracování, tzv. metodou NUTRALOCK systém. Celý proces výroby je ruční výroba, díky tomu je výroba časově mnohem náročnější. Jeden litr kokosového oleje trvá vyrobit celé 2 dny. Během celého procesu výroby není kokosový olej a jeho dužina nikdy zahřátý nad 25°C. Kokosového ořechy jsou divoce sklizené na jedné plantáži ve Vietnamu, nedochází tak k mísení kokosových ořechů různého stáří a lokality.

Díky těmto principům výroby je Skinny kokosový olej té nejvyšší kvality, s čímž samozřejmě souvisí také jeho cena, jelikož i nákladovost je mnohem vyšší než je zvykem u “běžných” kokosových olejů. Celou výrobu si můžete prohlédnout zde.

apple-iconKlasický kokosový olej ucpává póry, je tomu tak i u Skinny kokosového oleje?

Skinny kokosový olej je díky svému způsobu výroby NEKOMEDOGENNÍ. Během výroby totiž dochází k mikrofiltraci, která zbavuje olej nejen všech nečistot, ale také peroxidu, jehož přítomnost způsobuje právě ucpávání pórů.

apple-iconJaký je rozdíl mezi pure beauty kokosovým olejem a kokosovým olejem?

Rozdíl je pouze v názvu produktu a jeho certifikaci pro prodej na trhu EU. Skinny kokosový olej je na trhu zavedený jako doplněk stravy, kdežto pure beauty kokosový olej je vedený jako kosmetický produkt. Složení a způsob výroby je naprosto totožný, jedná se tedy pouze o klasifikaci jednotlivých produktů do prodejních kategorií. Na způsob použití a jeho účinek to nemá žádný vliv.

apple-iconJaký je rozdíl mezi kokosovým zubním olejem a kokosovým olejem?

Rozdíl je naprosto jednoduchý. Zatím co kokosový olej je 100% čistý, do kokosového zubního oleje je přidán esenciální olej máty peprné. Máta zvyšuje antibakteriálnost kokosového oleje, osvěžuje dech a zpříjemňuje pocit oleje v ústech. Samozřejmě i čistým kokosovým olejem si lze čistit zuby, případně ho použít na metodu Oil pulling (tzv. výplach).

apple-iconZanechává deodorant skvrny na oblečení?

Je mnoho faktorů, které určují, zda deodorant udělá skvrnu či nikoliv. Nelze tedy říct, zda deodorant skvrny dělá nebo ne. V první řadě závisí na každém jednotlivci, který deodorant používá. Všichni jsme jiní, tudíž někomu deodorant může dělat skvrny a někomu nemusí. Záleží také na složení a agresivitě vašeho potu a míry pocení. Tak, jak se čistí naše tělo, tak se čistí i naše pokožka, tudíž přesun z chemického deodorantu/antiperspirantu na přírodní může způsobit čištění pokožky v podpaží, což může mít za následek také změnu potu a pocení. Dalším důležitým faktorem je samotná aplikace. Je dobré si na začátku nedávat do podpaží velké množství. Po samotné aplikaci si deodorant ještě rozetřít a vmasírovat rukou do pokožky, aby se lépe vstřebal. Obecně lze říct, že 95% našich zákazníků jsou s deodoranty spokojeni a skvrny jim nedělá, i proto jsou stále naším bestsellerem.

apple-iconOpravdu se dá tělový peeling i jíst?

Ano, tělový peeling je sice vedený jako kosmetický produkt, ale vzhledem k jeho složení a výrobě se dá i jíst. Obsahuje organický kokosový cukr, vanilkové boby a Skinny kokosový olej. Tělový peeling je výborný v kávě, čaji, můžete si ho namazat na croissant nebo prostě jen tak lžičku do pusy :)

apple-iconProč nemáte žádné certifikace (Vegan, Organic, HCS, Bio, apod.)

Celá společnost Skinny & Co. si zakládá na transparentnosti výroby a složení jednotlivých produktů. Samotná certifikace často nestačí a zkušenosti nám říkají, že to nemusí být zárukou čistoty, případně dalších aspektů, na které se certifikace zaměřuje. Je důležité se zajímat o složení výrobku a o jejich samotnou výrobu. Skinny produkty nejsou certifikované, jelikož je ve všech produktech obsažený Skinny kokosový olej, který certifikaci prozatím nemá. Vzhledem ke způsobu výroby je jasné, že Skinny kokosový olej by certifikaci mohl získat okamžitě, nicméně nebylo o ni ještě požádáno. Prozatím tedy lidem ukazujeme jak se náš olej vyrábí, jeho účinky a rozdíly oproti jiným. Certifikace není aktuálně prioritou, jelikož i certifikované kokosové oleje mohou obsahovat uhlovodíky, které nejsou zdraví prospěšné. V budoucnu je certifikace určitě v plánu :)

apple-iconOlej mi přišel čirý, roztavený, případně roztavený na půl. Proč tomu tak je?

 

Kokosový olej pracuje s okolní teplotou. Jeho bod tání je při teplotě 24°C. Tzn., že v zimě může být olej doručen v tuhé formě, v létě v tekuté, případně může být roztavený pouze částečně. Pokud ho chcete mít tuhý, stačí ho dát do lednice či chladnější místnosti. To platí i pro tělové oleje, zubní oleje i odličovací oleje. Neovlivní to kvalitu výrobku.

apple-iconJe olej vhodný i pro malé dětí, miminka?

Ve Skinny produktech není nikde žádná chemie, jedná se o čistě přírodní produkty, čili se nemusíte bát využít olej i pro vaše děti. U tělového oleje je pro děti nejvhodnější jemný tělový olej růže. Pokud chcete děti naučit metodu Oil pulling, je to vhodné až v momentě, kdy se naučí plivat. Samotné spolknutí oleje není škodlivé, stále se jedná o čistý a přírodní olej, nicméně při oil pullingu se do oleje “natahují” bakterie a další látky z dutiny ústní, které není vhodné polykat.

 

apple-iconMáte kamennou prodejnu?

Zatím bohužel ne. Máme produkty v některých zdravých/přírodních obchodech. Seznam míst, kde nás najdete je zde.

 

apple-iconKde se produkty vyrábí?

Kokosový olej se vyrábí ve slunném Vietnamu při deltě řeky Mekong, kde je vyrobený tou nejšetrnější metodou. Následně se převáží do USA, kde se do něj přidávají další esenciální oleje a vznikají hotové produkty.