STRIE? Víme jak na ně!

V dnešní době se mnoho lidí trápí striemi a nejsou to jenom dámy, ale také pánové. Nicméně nebuďte z toho nešťastní, mrkněte na náš nový článek, jak vám může pomoci náš Skinny kokosový olej.

Kůže se skládá ze tří vrstev. Vrchní pokožky (epidermis), druhá vrstva se nazývá škára (dermis) a třetí vrstvou pod škárou je podkožní vazivo (hypodermis). Narušením druhé vrstvy vznikají strie. Tato vrstva je totiž tvořena hustou sítí kolagenových vláken, která zajišťuje potřebnou elasticitu a zároveň pevnost pokožky.

Strie se obvykle vytváří buď během puberty, nebo v těhotenství, kdy se díky rychlému růstu bříška pokožka vytáhne. Kůže je sice elastická, ale pokud je kvůli rychlému růstu přetížena, naruší se kolagenová vlákna. To vede k jizvám, které jsou označovány za strie. S větší pravděpodobností tímto trpí ženy, než muži. Najdou je obvykle na prsou, stehnech, bocích a hýždích.

 18949716_1900602223539509_4256061626806960128_n

Dítě je nepochybně obrovský dar, který vás může v životě potkat. Samozřejmě celé tělo prochází změnami, kterými se nelze vyhnout. Naštěstí pokud pochopíte, co se děje s tělem, můžete takovým striím lehce předejít.:-)

Po porodu samozřejmě některé strie zmizí samy, či časem se cvičením. Některé však mohou zůstat a nejlepší lék je prevence, a to jak během těhotenství, tak i po něm.

KOKOSOVÝ OLEJ NA STRIE …

Kokosový olej vám neodstraní strie, tak jako žádný krém vám nezaručí absolutní vymizení strií (krom chemických zákroků apod.). Kokosový olej vám napomůže ke zmírnění a snížení viditelnosti strií a podpoří pokožku v jejím hojení. Studie ukázaly, že kokosový olej podporuje tvorbu kolagenu v pokožce, což podpoří její hojení. Vzhledem k tomu, že strie vznikají narušením kolagenových vláken ve druhé vrstvě pokožky, je logické, že kokosový olej (jakožto podpůrná látka kolagenu) je přínosem pro hojení.

KDY POUŽÍVAT KOKOSOVÝ OLEJ?

Jak již víme, nejlepší je prevence. Pokud zjistíte, že jste těhotná, ihned začněte používat Skinny kokosový olej – na celé tělo a pleť. Nicméně jestli nás sledujete dlouho tak víte, že péče o pleť a celé tělo je důležitá vždy, tudíž nečekejte, až budete těhotná, nebo až se ukáží "problémy". Starejte se o sebe v té nejlepší kvalitě, neustále. To se týká jak kosmetiky, tak jídla ;-)

Kokosový olej použijte na všechny části těla a pořádně vmasírujte. To povede k větší hydrataci pokožky, což ji činí více a přirozeně elastickou, a to vede k méně striím. Také se do pokožky absorbuje kyselina laurová, která pomáhá k tvorbě kolagenu. A TO CHCEME.

Protizánětlivé vlastnosti kokosového oleje pomáhají zlepšit vzhled vaši pokožky a zmírní viditelnost strií, nemusíte se jich už bát.

Kokosový olej je jak pro maminky, tak i pro děti. Unikátnost jeho čistoty je prostě fantastická a ještě ke všemu Skinny kokosový olej je jediným alkalickým olejem na trhu ☺ 

Kupovat můžete zde

512f7e_3a8588c3f9354d1cbc0db02bfd0479ce~mv2