3 VYCHYTÁVKY V PÉČI O PLEŤ SE ZMĚNOU POČASÍ

Září a říjen bývá tím ročním obdobím, kdy na nás padá únava a naše pleť dostává zas a znovu zabrat. Proč? Počasí se mění, teplo střídá častý déšť a nižší teploty. Protože je podzim také obdobím, které je stvořeno pro zpomalení a relaxační rituály, tady jsou 3 tipy, jak pečovat o pleť, a ještě si u toho příjemně odpočinout. 

1. Bez vysušování obličeje

Změna počasí má na pleť jeden zásadní vliv – výrazně ji vysušuje. Proto doporučujeme nasadit do boje oleje, které pleť při jemné masáži prohřejí, čímž ji připraví na následnou hydrataci, která by měla přijít v podobě lehkého séra. Po aplikaci oleje a séra doporučujeme použít ještě závěrečný regenerační a vyživující krém.

 

 2. Peeling v době, když už opálení slábne (tělo i obličej)

K oživení pleti krásně poslouží přírodní šetrný peeling, který se vám možná nechtěl používat v létě, kvůli jeho schopnosti odstraňovat vrchní vrstvu opálené kůže. Na podzim proto přichází perfektní období k odstranění a příprava na další hydratační péči, které je teď zapotřebí dvakrát tolik. Peeling z kokosového cukru je jako pohlazení, po kterém je pokožka jemnější než kdy dřív. Jemné částečky lze používat i na jemnou pleť obličeje, ale pozor maximálně jednou za 14 dní. 

 277701221_264477372560728_6657451168744421089_n

 3. Vonné koupele bez chemie  

Přírodní kosmetika, i ta do koupele a k relaxaci celého těla má jednu nespornou výhodu, její vdechování při teplé koupeli má blahodárné účinky. Esenciální oleje jsou obsaženy přirozeně v rostlinách, uklidňují mysl, povznášejí ducha a pečující o pokožku! Vanilka, pačuli, citronová tráva, levandule, vyberte si svojí přírodní sílu na doma. 

Náš TIP: Hydratační másla se při aplikaci na kůži krásně rozehřívají, to je už pro chladnější dny na večer perfektní zahřátí před vydatným spánkem. Spánek je samozřejmě posledním a současně prvním krokem ke zdravé a krásné pleti.