4 RADY, JAK NA ZDRAVOU A KRÁSNOU PLEŤ BĚHEM ZIMY

Určitě už jste zaznamenali, že pokožka se v zimě výrazně mění a bohužel ne k lepšímu. Nízké teploty, studený vítr a sníh pokouší její obranyschopnost každý den. Pleť se stává dehydratovanou, mírně šupinatou a někdy dokonce podrážděnou a zarudlou. Proč? Vzduch je v zimě z pravidla sušší a ve vytápěných místnostech je to stejné. Tím, že přecházíme ze zimy do tepla, dostává naše pleť pořádně zabrat. Takže jak na zdravou a krásnou pleť během zimních měsíců?

beautiful-young-asian-woman-smiling-happy-travel-snow-winter-season

  1. Do své kosmetiky zařaďte hutnější přípravky

Jaké složení krémů je v zimě ideální? Určitě si vyberte ty s vyšším podílem tukových látek jako jsou například lipidy a přírodní rostlinné oleje a másla. Používání krémů, které jsou z většiny na bázi vody, naší pokožce přílišnou ochranu neposkytne. Spíš tak mnohdy nevědomky přispíváme k prochladnutí pokožky a následnému zarudnutí. Během zimy se tedy nebojte hutnějších hydratačních krémů, olejů i másel. 

 

  1. Pokožku zklidníte za pomoci hřejivých látek z přírody

Krémy s vysokým obsahem arganového, mandlového nebo avokádového oleje si vaše pleť během zimy zamiluje. Nesáhnete vedle ani s vyživujícím bambuckým máslem. Během zimy a na podzim nedoporučujeme ve velké míře používat pleťovou péči s eukalyptem, mátou a aloe vera, které patří spíše mezi ochlazující ingredience. Naopak si můžete každý den dopřát péči s citrusy, která nejenže krásně hydratuje celou pokožku, ale také pozitivně stimuluje psychiku a uklidňuje tak pocuchané nervy. Najděte si svoje oblíbené máslo na celé tělo, kterým si pokožku krásně prohřejete. Hřejivé účinky má například exotická pačuli, zázvor a kadidlo

23-01-11_45

Náš TIP: krém na ruce, který se rychle vstřebává a zanechá ruce jemné a hydratované

 

  1. Noční péče proti zarudnutí z chladu

Většinu z nás v zimě trápí časté zarudnutí pleti. Není divu, mráz a studený vítr je pro naši pleť velká výzva. A ačkoliv je ochlazování zdravé pro celý organismus, výrazné změny teplot venku a vevnitř pokožce dobře nedělají. Pokud máte rádi outdoorové aktivity a procházky zimní krajinou, doporučujeme na noc nanášet přírodní oleje. Ideální je aplikace oleje na pleť pár minut po nanesení krému nebo séra. Měly by být posledním krokem v obvyklé pleťové rutině. Ideální jsou před spaním, kdy mohou celou noc účinkovat. Za takový pravidelný noční rituál vás vaše pleť odmění!

 

  1. Méně horkých koupelí a odličování ve vaně

Nevíme jak vy, ale my vanu plnou horké vody a pěny milujeme. A o to víc když venku pořádně mrze. Pravdou ale je, že nic se nemá přehánět a pokud jde o naší pokožku, ta s námi tolik radosti z dlouhých horkých koupelí nesdílí. Proč? Horká voda pokožku dehydratuje a poškozuje její strukturu. Počet horkých koupelí týdně se vyplatí snížit na jednu a čas strávený ve vaně zkrátit na cca 15 minut. Protože víme, že se přímo nabízí ve vaně také v klidu odlíčit, doporučujeme pouštět si přitom do dlaní studenou vodu a tu v průběhu odličování aplikovat na obličej i dekolt.