PROČ SE ZAJÍMAT O SLOŽENÍ KOSMETIKY

PROČ SE ZAJÍMAT O SLOŽENÍ KOSMETIKY

Dodržujeme zdravou stravu, chodíme spát v nejpozději v 11h večer tak, abychom spali minimálně osm hodin, pravidelně sportujeme. Proč si pak koupíme "obyčejnou/konvenční" kosmetiku za pár korun? Proč si u kosmetických výrobků nečteme etiketu stejně, jako si čteme složení toho, co si nakupujeme na večeři? Nezapomeňte! Není rozdíl mezi tím, co do těla přijímáme v podobě stravy a tím, co na sebe nanášíme.

 


Kůže je jako houba, absorbuje cokoliv, co na ní namažeme.


 

Antiperspirant versus deodorant

Podívejme se na hlavní rozdíly. Na antiperspirantech velmi často objevíte kouzelné marketingové formule jako: vydrží 24h v maximální zátěži, už nikdy zpocená atd. Jak je to možné? Z velké části právě kvůli hliníkovým solím, které tím, že ucpou naše póry, zamezí pocení. A my tak máme pocit, že se potíme méně. Jenže si tělo zanášíme hliníkem, který rozhodně nepatří mezi látky, které byste do svého těla měli přijímat na denní bázi. A proto nám deodoranty přijdou jako lepší řešení, jak postupovat v boji proti pocení.  Deodorant sice nesníží pocení, pouze eliminuje pach. 

 

9Y3u6YMz

 

Přírodní deodoranty jsou různé. Ve Skinny deodorantu najdete jako účinnou složku "proti pocení" jedlou sodu. Jedlou sodu zná každý, ale někdy se může stát, že i na tuto přírodní látku je vaše tělo citlivější. V tom případě doporučujeme vyhledat přírodní deodorant bez jedlé sody, který se na trhu dá také sehnat. 

Skinny deodoranty se vyrábí ve třech provedeních: levandule, bergamot a rozmarýn. Stále jsou našimi BESTSELLERY a my jsme rádi, že jste si je tak oblíbili. Naším favoritem pro letní večery je právě levandulový deodorant, který funguje i jako přírodní repelent proti komárům. Pro muže doporučuje cedrové dřevo nebo bergamot. 

Největší strašáci, které byste v přírodní kosmetice neměli najít?  

Hliník a jeho sloučeniny soli - najdete jej nejčastěji v antiperspirantech, ale i v bělených tamponech. Nejhorší službu udělá právě hliník obsažený v antiperspirantech. Jsme nadšeni, jelikož jsme se po použití přípravku přestali potit a máme pocit, že je vše v pořádku. Hliník uzavírá póry a žlázy, které tak neprodukují pot. Což je špatně. Kůže nedýchá, zanáší se. Naše tělo se pocením detoxikuje. Pozastavení přirozené detoxikace není jedinou špatnou vlastností, kterou hliník má. Je totiž spojován i se zvýšeným rizikem rakoviny prsu.

 

tabulka-chemií

Zdroj: eotazky.cz, biooo.cz, mojezdravi.cz

 

Parabeny (konzervanty)  - milované výrobci díky své jedinečné vlastnosti - vyrábí se z ropy a jsou velmi, velmi levné na výrobu. Parabeny najdete hlavně v šamponech,v make-upu ale dokonce i v dětských krémech. Dodnes bohužel nevíme, jak moc škodlivé vlastně pro tělo mohou být. Jedno ovšem víme jistě, tělo není schopné parabeny odbourat a tak se v našem těle množství parabenů může hezky nasčítat.

Silikony - najdete převážně v šamponech a mycích gelech. Silikony vytváří na vlasech a kůži “ochranný” film. Vlasy se tak lesknou, ale zase se více mastí. Na pohled to vypadá, že jsou vlasy vyživené, ale problémem silikonu je to, že se přes jejich “ochranný film” nedostanou ani látky, které vlas vyživují.

V dnešní vyspělé době lze vše dohledat. Co bychom vám také mohli poradit pro lepší orientaci v kosmetice je edukace. Čtěte složení své kosmetiky, zajímejte se o látky, které jsou v ní obsažené. Pokud si nejste jistí složením, ptejte se. Zda-li nevíte, co za složku obsahuje váš krém, zadejte název kamarádovi GOOGLE.COM a vyskočí na vás dostatečné informace. Pokud byste se chtěli vzdělávat doporučujeme přečíst knížku Doba jedová od Anny Strunecké.  

Věříme, že zdraví lidé mění svět a není potřeba zanášet své tělo chemií.

Naštěstí, ve Skinny produktech žádné škodlivé látky ani konzervanty nenajdete.