PRŮVODCE SVĚTEM PŘÍRODNÍ KOSMETIKY: Jak rozpoznat kvalitní tělové oleje

Stejně jako se liší kvalita olejů, které používáme při přípravě našeho jídla, existuje leckdy až obrovská propast mezi jednotlivými oleji pro kosmetické účely. To je sice dobré vědět, ale bez dalších konkrétních ukazatelů si neporadíme. A jak poznat rozdíl, co možná nejrychleji? Není to složitá alchymie, potřebujeme jen základní informace. Víte, které to jsou? 

Průvodce světem přírodní kosmetiky_ Jak rozpoznat kvalitní tělové oleje 

2 základní měřítka, díky kterým už nikdy nenaletíte

Existují dvě pravidla, dva plamínky naděje v té obří záplavě produktů. Držte se následujících bodů a přírodní kosmetiku spatříte v mnohem jasnějším světle:

  1. Čitelné a krátké složení: Méně je více… ano, kouzelná věta, která v oblasti přírodní kosmetiky platí nastotisíckrát. Složení musí být krátké a čitelné, za ideální můžeme bezpečně považovat 5 složek. Běžný smrtelník je navíc schopen je bez výrazných obtíží přečíst.
  2. Způsob výroby: Výroba, při které se používají vysoké teploty, je sice ekonomicky výhodná pro výrobce, ale výsledná kvalita olejů je nízká. Nejšetrnější metoda je listování za studena, právě ta umožní zachovat v oleji všechny blahodárné látky.

Náš TIP: Spolehlivá lovebrand, která ve svých produktech používá za studena lisované oleje, vás o tom 100 % informuje. Pochlubí se tím na webových stránkách i sociálních sítích. Nemusíte příliš hledat. 

Ukázka vhodného složení u kosmetických olejů:

  • Karnaubský vosk - Blahodárný palmový vosk z brazilských palem
  • Maranta třtinovitá - Léčivá rostlina, která roste v Jižní Americe
  • Cocos Nucifera Oil - Prvotřídní raw kokosový olej s patentovanou výrobou
  • Rozmarýn lékařský - Aromatická a léčivá rostlina
  • Linalool - Přirozeně se vyskytující složka v rostlinách na bázi alkoholu
  • Soda bicarbona/Jedná soda - je zásaditá látka s četným užitím

Ve Skinny Coco mají tahle pravidla čestné místo, prohlédněte si naší péči o tělo.

Průvodce světem přírodní kosmetiky_ Jak rozpoznat kvalitní tělové oleje 2 

Na co si dávat pozor: Není přírodní jako přírodní

Určitě se s tímto magickým slůvkem setkáváte pokaždé, když se nákupům kosmetiky pozorněji věnujete. Pozor, “přírodní” je vysoce relativní označení. Přírodní totiž není žádnou zárukou, neznamená to, že produkt neobsahuje látky syntetického původu. Každý den se na různých e-shopech setkáváme s produkty, které jsou popisovány jako přírodní, i když jejich složení je i z 90 % syntetické. Protože určité procento přírodního složení opravdu obsahují, mohou tohle slůvko používat, to je jednoduchý a efektivní marketingový fígl.

BB - Vanilla Jar Open

Na stopě další kvalitní péči

Náš TIP: Obohaťte svoji hydratační rutinu založenou na kvalitních olejích o další úroveň, a sice o krásně vonící tělová másla. Ze všeho nejraději se při používaní másel těšíme z jejich jemné vůně, například vanilky, levandule nebo pačuli. Tělová másla si nás získaly ještě pro jednu jejich specifickou vlastnost, při kontaktu s pokožkou se postupně rozehřívají a rozvoní, což pocit euforie ještě prohlubuje.