Tipy a triky: JAK NA BEZPEČNÉ SLUNĚNÍ BEZ CHEMIE?

Když se řekne bezpečné opalování, pravděpodobně se vám vybaví opalovací krém s ochranným faktorem. Jenže právě takové produkty obsahují celou řadu látek, které pro naše tělo nejsou příliš zdravé! Přírodní oleje jsou super alternativou, které je navíc šetrná k tělu i přírodě. My se dneska zaměříme na (co jiného než) kokosový olej!

Skutečně je potřeba používat syntetické krémy místo přírodních olejů? 


Přírodní oleje jsou blahodárné nejen k čištění pleti, odličování a hydrataci! Přírodní SPF by se v nich nachází také! Zkratka SPF znamená Sun Protection Factor, což je číslo, které v opalovací kosmetice udává stupeň ochrany před UVB zářením. Čím je číslo vyšší, tím lépe přípravek UVB záření blokuje.

Náš TIP: Používejte ochranu na rty

Nenechte se napálit!

Skvostný a námi všemi tolik milovaný kokosový olej má prokázaných SPF 7. Což je fajn, ale při používání oleje jakožto opalováku, musíme brát v úvahu několik důležitých faktů! Například to, že na olej na světle oxiduje. Zjednodušeně řečeno, jeho  SPF na sluníčku postupně slábne! Jedinou cestou, jak můžeme zůstat věrni kokosovému oleji  v rámci opalování se, je na sluníčku nepobývat nepřetržitě celý den, na to prostě oleje ani zcela přírodní krémy nestačí.

SPF také proti stárnutí pleti

Na sluníčku je krásně a jeho paprsky nám dělají dobře, znáte přece přísloví “Slunce na nebi, slunce v duši”, jenže pokožku si před jeho silným žárem chránit musíme. Častým omylem bývá názor, že se jedná pouze o zdravotní důvody, opak je ale pravdou! SPF je důležité nanášet každý den také proto, že sluneční záření výrazně urychluje stárnutí kůže, což si nikdo z nás nepřeje!

2gmKcFIf

Náš TIP: Během odpočinku na sluníčku kokosový olej nanášejte opakovaně, ideálně každou hodinu, střídejte slunění s pobytem ve vodě a během dne vyhledávejte také stín. Pokožce celodenní slunění prostě nedělá dobře a pokud se rozhodnete volit přírodní přípravky, pamatujte, že mají četné benefity, ale jejich SPF není 50. 

590-1_face-body-spf-50-ve-spreji.png

Věda potvrzuje: Kokosový olej je perfektní k hydrataci pokožky

Po opalování je pokožka citlivá a náchylná k začervenání a vysušování, proto musí být poopalovací péče opravdový boost hydratace. Máme pro vás skvělou zprávu, kokosový olej tento úkol zastane. Dvoutýdenní studie zjistila, že kokosový olej výrazně zlepšuje hydrataci pokožky a funguje skvěle jako moisturizer celého těla. Právě proto vám přijde vhod nejen jako péče během opalování ale i po něm!