BABIČČINY TIPY S KOKOSOVÝM OLEJEM

To, že je kokosový olej zdraví prospěšný, u nás ve Skinny víme už nějakou dobu. Dokazuje to i více než 1500 dosud provedených studií na téma kokosový olej a jeho účinky na lidské tělo. Kokosový olej se řadí mezi nejuniverzálnější potraviny! Obsahuje např. vitamín E a K, nebo kyselinu laurovou. Poslední zmíněná nám pomáhá (při vnitřním použití) zrychlit náš metabolismus a proto napomáhá při hubnutí. Má také velmi silné antibakteriální účinky, které jistě ocení každá aknózní pleť. Kokosový olej si díky své univerzálnosti najde místo v každé domácnosti. Připravili jsme si pár osvědčených tipů, jak kokosový olej využít.

Tyto “recepty” nám prozradily naše babičky a spokojené zákaznice. Pokud máte svůj osvědčený tip na využití kokosového oleje, napište nám na email, rádi ho do článku zařadíme.

IMG_6492

ZKLIDŇUJÍCÍ MASKA

 • 1 lžička kokosového oleje
 • 1 lžička domácího medu
 • + pár kapek heřmánkového esenciálního oleje

Všechny ingredience smíchejte a naneste na obličej. Nechte působit cca 15 minut a poté smyjte.

PLEŤOVÁ MASKA PROTI AKNÉ

 • 1 lžička kokosového oleje
 • 5 kapek tea tree oleje
 • 2 kapky levandulového esenciálního oleje

U této masky si jenom předem vyzkoušejte, jak bude vaše pokožka reagovat na Tea tree olej a upravte si množství podle sebe. Všechny ingredience poté smíchejte, aplikujte na tvář, nechte působit 15 minut a smyjte. Základní ingrediencí je kokosový olej, ostatní přísady pak můžete kombinovat podle toho, co vám zrovna leží v koupelně. Nám se osvědčila i maska z kokosového oleje, Marockého jílu a růžové vody.

 IMG_6491

Kokosový olej se nám osvědčil i jako účinný prostředek v boji proti striím a to díky již zmíněné kyselině laurové. 

A tady ještě jeden recept pro léčbu strií:

 • 1 polévková lžíce kokosového oleje
 • 10 kapek grapefruitového esenciálního oleje

Ingredience smíchejte a vmasírujte do pokožky. Grapefruitový olej stimuluje lymfatický systém, vypíná pokožku. Kokos & grep se nádherně doplňují a jsou společně velmi účinnou zbraní proti striím. Vaše pokožka bude nádherně vonět po citrusech  - věděli jste, že se vonné silice grepu přidávají i do parfémů?

 

BABIČČINA KOŇSKÁ MAST

U babičky v koupelně jistě najdete koňskou mast. Určitě jste si říkali, co asi tato mast obsahuje. V jejím složení najdete právě výtažky z kaštanů, které díky látce aescin zmírňují průběh  křečových žilek. Urychlují, ale i vstřebávání podlitin a otoků, proto se používaly na unavené “těžké nohy”. Takovou zjednodušenou verzi koňské masti si tak můžete vyrobit i doma. Stačí vám k tomu dvě ingredience:

 • kokosový olej (tekutý nad 24 stupňů)
 • loupané nadrcené kaštany (kaštany, ze kterých si děti vyrábí na podzim postavičky, nepoužívejte jedlé kaštany. Ty totiž neobsahují látku Aescin, která působí protizánětlivě) 

Ingredience smíchejte a vmasírujte na postižené místo. 

Pár dalších tipů, jak využít kokosový olej:

 • Víte, že se dá kokosový olej použít jako prostředek na vyleštění dřevěného či žulového vybavení vašeho domu? Kokosák dodá nábytku lesklý a zářivý vzhled bez chemie. Vyzkoušeli jsme jej i na lesklé kožené boty a účinkuje stejně jako drahý vosk.
 • Nalepila se vám žvýkačka na vaše oblíbené kalhoty a nejde dolů? Skvěle ji odstraní kokosový olej.
 • Skinny olej dobře využijí i maminky s malými dětmi, které trápí opruzeniny. Stačí postižené místo namazat kokosovým olejem.
 • Trápí vás roztřepené konečky vlasů? Nebo se vám občas vytvoří zacuchaný pramen vlasů, který nejde bezbolestně rozčesat? Na postižené konečky aplikujte kokosový olej, vlasy se vyživí. Pro rozčesání přidejte na hřeben trošku kokosáku a pomalu prameny rozčesejte.
 • Má váš pejsek problém se suchými a  popraskanými polštářky? Jednou týdně jim packy namažte kokosákem, zabalte je do starých ponožek a nechte působit.

U pejsků ještě zůstaneme. Máte doma psího sportovce? A nebo vás čeká náročná celodenní túra? Vy si do batůžku zabalíte energetickou tyčinku, ale co váš čtyřnohý parťák? Přidejte mu do ranní dávky krmení lžíčku kokosového oleje. Psi si narozdíl od lidí primárně vytvářejí energii právě z tuků, kokosák je tedy vhodným zdrojem energie.


 

IMG_9899(1)cocooil_HowTo