PÉČE O PLEŤ SE SKINNY

Rutina, stereotyp, nuda.

Slova, která v nás vyvolávají spíše negativní pocity. Co ale taková rutina v péči o pleť? Pojďme si na rovinu říct, že se bez pleťové rutiny prostě neobejdete, pokud chcete mít zdravou a krásnou pleť. Kůže je náš největší orgán a zaslouží si důkladnou a pravidelnou péči. O tom, jak je důležitá zdravá a vyvážená strava, pravidelný pohyb a dostatečná hydratace, si ale povíme jindy.

Také nezapomeňte, že jsme každý individuální a každý máme jinou pleť. Nikdy není vše 100% a vše má na naší pokožku vliv. Strava, stres, hormony, životní styl, pitný režim. To vše se na naší pokožce podepíše. Vybírejte podle svého uvážení, co vám a vaši pleti bude vyhovovat. Můžete se i inspirovat námi. :-)

7GyqJRWw

Pokud si nejste úplně jistá, jaký typ pleti “vlastníte”, zkuste provést následující jednoduchý test. Odličte se, proveďte peeling (třeba náš oblíbený SUGAR SCRUB), smyjte a nechejte pokožku zhruba na hodinu bez jakéhokoliv krému.

  • Pokud se vám zdá, že je vaše pleť napnutá a viditelně suchá, místy zarudlá = suchá pleť
  • Na pokožce se vytvořil mastnější filtr =  mastná pleť
  • Pleť je mastná v oblasti T-zone (nos, čelo, brada) & zbytek je spíše sušší = smíšená pleť

Žádnou změnu nevidíte? Vyhrála jste v loterii! Jste jedna z mála, která se může pyšnit normální pletí :) Podle typu pleti pak vybíráme jednotlivé přípravky, které jsou vhodné pro daný typ. 

1479501302-hbz-georgia-fowler-005

 “MÁM RÁDA SKINNY PEELING VE SKLENICI PRO HLUBOKOU EXFOLIACI PAŽÍ A STEHEN BĚHEM NOCI. TAKÉ MILUJI SKINNY OBLIČEJOVÝ OLEJ, KDYŽ SE CITÍM VELMI SUCHÁ, ZEJMÉNA PO DLOUHÉM LETU”

Victoria's Secret model, Georgia Fowler

for HARPERS BAZAAR

 

Jak vypadá moje Skinny rutina?

1. Odlíčení pleti

Odličuji se každý den. Večer si smyji veškerý make up a nečistoty vytvořené za celý den, abych pleť připravila na ozdravný proces spánku. Věděli jste, že se během spánku naše tělo samovolně detoxikuje? Samozřejmě za předpokladu, kdy spíte alespoň sedm hodin v kuse. Vzniklé nečistoty pak stačí ráno odstranit vaším oblíbeným přípravkem. Skinny odličovací oleje najdete zde>>

2. Exfoliace

Exfoliace neboli peeling. Rozlišujeme dva typy: chemický peeling a mechanický peeling. Peeling se doporučuje provádět jednou až dvakrát týdně. Tip na Skinny scrub.

3. Hydratace

Poté, co pleť důkladně vyčistím, je potřeba ji zase vrátit do rovnováhy. I mastná pleť se sklony k akné potřebuje hydratovat. Proto je dobré používat krém, který nevysušuje ale hydratuje. Čím více pleť vysušuje, tím více se pak mastí. Skinny odličovací oleje se dají použít i jako hydratační krém, stačí je po odlíčení/peelingu znovu nanést na pokožku.

Dbefg8qQ

4. Opalovací krém

Věděli jste, že opalovací krém by se měl používat každý den? Slunce na nás svítí po celý rok a jeho účinky na pokožku jsou stejné ve všech ročních obdobích. Proto bychom na tento důležitý krok neměli zapomínat. Dobrá zpráva pro všechny Skinny příznivce, kokosový olej má jistou malou přirozenou SPF ochranu. Pokud ale víte, že se velmi snadno spálíte, rozhodně se poohlédněte po kvalitním přírodním opalovacím krému.

Pokud si nevíte rady s výběrem Skinny produktů, určitě nám napište: info@skinnycoco.cz